Lapteviečiai

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradinis

Netektis. Atsisveikiname su Vytautu Miliausku

El. paštas Spausdinti

2022 m. gruodžio 31 d. mirė buvęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos (LPKTB) valdybos pirmininkas Vytas Miliauskas (1941-2022).
Atsisveikinimas su velioniu sausio 2 d. nuo 16 val. Laidojimo Paslaugų Centre, Kalvarijų g. 329, Vilnius.
Šv. Mišios bus aukojamos sausio 3 d. 7:00 val. šalia esančioje Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Jeruzalės bažnyčia).
Išlydėjimas sausio 3 d. 11:00 val. , laidojamas Karveliškių kapinėse.

Nuoširdi užuojauta velionio artimiesiems ir bendražygiams. Ilsėkis ramybėje, mielas drauge. Lapteviečiai

IN MEMORIAM

Vienas ėjo keliu ir dainavo
apie laisvę, kelią ir Grįžulą.
Nuriedėjo daina per tolumas
Iki girios, juoduojančios
klony.

Atsimušus į tamsų eglyną
aidu į kelią sugrįžo
daina
pasunkėjusiais žodžiais
apie kryžkelės kryžių
negrįžusiems.

(Liudvikas Jakimavičius. Keleivio daina)

„Lapteviečiai“ liūdi netekę bendražygio Vytauto Miliausko - aktyvaus Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos nario, palikusio ženklų indėlį išsaugant  Lietuvos tremties istoriją, sakiusį tiesos žodį apie partizanų kovas atsiminimų knygose, nuotraukose, tvirtai stovėjusio pilietiškumo pozicijose visą savo gyvenimą. Neįsivaizduojamas be savo bendražygės žmonos Virginijos, nuolat fotografuojantis, juokaujantis,  jautrus ir įžvalgus, toks buvo Vytautas, kurį pažinojome daugelį metų.

2021 spalio 14 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre pasitikome jo knygą „Post tenebras lux (Po tamsos šviesa)“. Tai prisiminimų ir pasvarstymų biografinė knyga, pasakojanti autoriaus šeimos istoriją Lietuvai skaudžių istorinių įvykių aplinkybėmis. Atrodo, ką tik kalbėjomės su Vytautu telefonu apie pakartotiną knygos pristatymą, vykusį Kaune 2022 m. lapkričio 10 d. ...

2012 metais Lietuvos valstybinė delegacija vyko į  Sacha respublikos sostinę Jakutską  paminėti lietuvių žiauriausių trėmimų į Sibirą 70-mečio. Vytautas Miliauskas buvo jos nariu, kelionės metraštininku, įamžino kelionės akimirkas nuotraukose, spaudoje (skaitykite čia).

Daugelį metų mus siejo bendrystė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos veikloje.

Liūdime kartu su artimaisiais ir bendražygiais. Laptevų jūros tremtinių brolija „Lapteviečiai“

Plačiau apie Vytauto Miliausko veiklą:

Vytautas Miliauskas - Lietuvos ir Vilniaus miesto politinis veikėjas, gimė 1941 metais Barnaule, tremtinių šeimoje. 1959 m. kartu su šeima grįžo į Lietuvą. 1972 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą. 1972–1974 m. dirbo „Sigmos“ susivienijimo Automatizacijos priemonių SKTB vadovaujančiu projekto konstruktoriumi,  1974–1995 m. – Lietuvos mokslų akademijos Puslaidininkių fizikos instituto Konstravimo biuro vedėju. 19941996 m. buvo išrinktas Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių bendrijos tarybos pirmininku. Nuo 1995 m. daugelį kartų renkamas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos valdybos pirmininku ir Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių bendrijos tarybos nariu. 1996–2000 m. buvo Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnio valstybinių pensijų komisijos nariu. Nuo 1993 metų Tėvynės sąjungos narys. 1995-1997 m., 1997-2000 m., 2000-2003 m. , 2003-2007 m. ir 2007-2011 m. – Vilniaus miesto savivaldybės narys. 2007 m. apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“.

 

Vienas ėjo keliu ir dainavo

apie laisvę, kelią ir Grįžulą.

Nuriedėjo daina per tolumas

Iki girios, juoduojančios klony.

Atsimušus į tamsų eglyną

aidu į kelią sugrįžo

daina

pasunkėjusiais žodžiais

apie kryžkelės kryžių

negrįžusiems.

(Liudvikas Jakimavičius. Keleivio daina)

„Lapteviečiai“ liūdi netekę bendražygio Vytauto Miliausko - aktyvaus Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos nario, palikusio ženklų indėlį išsaugant ir papildant Lietuvos tremties istoriją , išsaugant tiesos žodį apie tremtį, partizanų kovas atsiminimų knygose, nuotraukose, tvirtai stovėjusio pilietiškumo pozicijose visą savo gyvenimą. Neįsivaizduojamas be savo bendražygės žmonos Virginijos, nuolat fotografuojantis, juokaujantis, jautrus ir įžvalgus, toks buvo Vytautas, kurį pažinojome daugelį metų.

2021 spalio 14 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre pasitikome jo knygą „Post tenebras lux (Po tamsos šviesa)“. Tai prisiminimų ir pasvarstymų biografinė knyga, pasakojanti autoriaus šeimos istoriją Lietuvai skaudžių istorinių įvykių aplinkybėmis. Atrodo, ką tik kalbėjomės su Vytautu telefonu apie pakartotiną knygos pristatymą, vykusį 2022 m. lapkričio 10 d. Kaune, ir jo nebėra...

2012 metais Lietuvos valstybinė delegacija vyko į Sacha respublikos sostinę Jakutską paminėti lietuvių žiauriausių trėmimų į Sibirą 70-mečio. Vytautas Miliauskas buvo jos nariu kartu, kelionės metraštininku, įamžino kelionės akimirkas nuotraukose, spaudoje (skaitykite čia).

Nuoširdžiai užjaučiame šeimos narius, artimuosius, bendražygius.