Lapteviečiai

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradinis

Netekome Lilijos Markauskaitės-Pranskaitienės

El. paštas Spausdinti


Po sunkios ligos mirė Laptevų jūros tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ narė Lilija MARKAUSKAITĖ-PRANSKAITIENĖ (1940-06-14–2021-11-13).

Nuoširdžiai užjaučiame Joną Markauską ir artimuosius netekties valandą. Lapteviečiai.

IN MEMORIAM

1941 m. birželio 14 d. mokytojų Birutės ir Kazimiero Markauskų šeima su dviem mažamečiais vaikais, Romualdu ir Lilija, buvo ištremti į Altajaus kraštą, o 1942 m. – prie Laptevų jūros į Trofimovsko salą. Iškentusi visas tremties negandas, pagausėjusi dar dviem vaikais, šeima 1957 m. sugrįžo į Lietuvą.

Gerais pažymiais baigusi vidurinę rusakalbę mokyklą, 1959 m. Lilija bandė įstoti į Kauno medicinos institutą. Sėkmingai išlaikiusi dalį stojamųjų egzaminų, iš rusų kalbos rašinio gavo dvejetą. Kreipusis į priėmimo komisiją pasiaiškinti, rašinys nebuvo rastas, pradingo. Tai buvo didžiulis smūgis jaunai merginai, svajojusiai tapti gydytoja.

Vėliau Lilija dirbo Kauno onkologijos ligoninėje, Kauno radijo gamykloje, Kauno radijo matavimų technikos mokslinio tyrimo institute, Kauno Politechnikos institute, Kaišiadorių ligoninėje  ir kitur.

Kartu su vyru Albinu Lilija užaugino sūnų Joną ir dukrą Reginą, padėjo auginti penkis anūkus. Buvo labai rūpestinga mama ir močiutė, kantriai ir ištikimai vykdžiusi savo pareigas.

Džiaugėsi Lietuvos nepriklausomybe, aktyviai lankėsi „Lapteviečių“ ir kituose tremtinių renginiuose.

Ilsėkis ramybėje, miela sese Lilija.

Laptevų jūros tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ vardu Jonas Markauskas

Papildoma informacija:

  • Velionė bus pašarvota lapkričio 19 d. Kaišiadoryse Atjautos namuose (Žąslių g. 19), lankymas nuo 17:00 val.,
  • 20 d. 10:00 val. šv. Mišios Kaišiadorių kristaus Atsimainymo katedroje, 13:00 val. išlydėjimas į Kaišiadorių kapines.